Máte otázku? Připravili jsme pro vás často kladené dotazy

Co je archifm.net?

Archifm.net je CAFM systém zajišťující efektivní řízení podpůrných činností týkajících se správy majetku a řízení údržby.

Co je CAFM?

CAFM je zkratka pro anglický název Computer Aided Facility Management. Pod tímto označením se skrývají IT systémy určené pro podporu rozhodování, plánování a kontrolu v oboru facility managementu, tedy správy budov a majetku včetně jejich údržby.

Velké CAFM systémy, mezi které se řadí i archifm.net, obsahují moduly pro dispečink či tzv. helpdesk. Tímto modulem prochází celý proces havarijní údržby od nahlášení problému, přes jeho přiřazení kvalifikované osobě, až po jeho vyřešení a sledování finančních nákladů i časové náročnosti.

Co je BIM?

BIM, v plném znění Building Information Modeling, se do češtiny nejčastěji překládá jako informační model budovy. Jedná se o digitální model budovy, většinou zobrazovaný jako 3D model, sloužící k uchování a sdílení celé řady potřebných dat od prvotního návrhu a výstavby až po správu budovy a případnou rekonstrukci či její demolici. Tento model je využitelný více způsoby a je tak přínosný pro investory, architekty a projektanty, finanční rozpočtáře, zhotovitele i pro facility manažery.

Jaký je rozdíl mezi ArchiFM a archifm.net?

Archifm.net je nástupcem systému ArchiFM.

Dlouhodobým vývojem vznikla nová verze známého ArchiFM, pojmenována jako archifm.net, která je našim klientům k dispozici nejen jako lokálně nainstalovaná aplikace v počítači, ale také jako aplikace přístupná z jakéhokoli webového prohlížeče a všechna data jsou ukládána v cloudu. Jednou z velkých výhod tohoto řešení, je možnost přihlášení se k aplikaci přes počítač, ale i tablet a mobilní telefon a uživatel tak může spravovat všechna data v reálném čase.

Co je cloud? Je tato technologie bezpečná?

Cloud je technologie, díky které je možné ukládat svá data na servery, a ne jen lokálně do počítače uživatele. Tím, že jsou data uložená v cloudu, k nim máte přístup prakticky kdykoliv a kdekoliv pomocí webového prohlížeče.

Ano, tento způsob je bezpečný. Naše servery jsou umístěny především v USA v tzv. serverových farmách. Vzhledem k tomu, že jsme si vědomi důležitostí dat uložených na těchto serverech, existuje celá řada kroků na ochranu proti odcizení dat i proti selhání hardwaru nebo softwaru. Archifm.net používá jako ochranu kromě propracovaného kódování dat také potřebné přihlašovací údaje a pravidelné zálohování.

Nenašli jste odpověď?

Nezáleží na tom, jak absurdní nebo hypotetický bude váš dotaz. Neváhejte nás kontaktovat, my Vám rádi pomůžeme zodpovědět jakýkoliv dotaz.

Spojte se s námi

Back to Top